Алгоритм дій у разі виявлення боєприпасів

Під час збиття ворожих безпілотників чи ракет на землю можуть падати уламки. Під час повітряної тривоги може працювати система протиповітряної оборони.  Тому є ймовірність падіння уламків не тільки російських безпілотників чи ракет, а й зенітних керованих ракет. Людей, які знайшли уламки, просять не нехтувати безпекою та дотримуватися наступних правил. Небезпека ворожих безпілотників трапляються випадки виявлення ворожих дронів, деякі з них можуть бути з вибухівкою. Дрони, які саджають можуть бути небезпечними. Оскільки росіяни встановлюють на них датчики цілі, які спрацьовують, коли до них наближається людина. Після цього відбувається вибух, а людина може залишитися без кінцівок чи загинути. Вибухотехніки радять не наближатися до них та негайно викликати фахівців, які знешкодять пастку, а рештки зберуть для документування воєнних злочинів росіян. Такі дрони часто трапляються у полі, лісі, лісосмугах, пляжі тощо.


Зимові канікули 2024/2025 навчального року

БЕЗПЕЧНІ  ЗИМОВІ  КАНІКУЛИ

Зимові канікули є найтривалішими та найочікуванішими для учнів закладів освіти нашої громади. У цьому навчальному році вони розпочнуться 28 грудня (субота) 2024 року і триватимуть до 02 лютого (неділя) 2025 року включно. 


Зима — час, коли дні коротші, а вечори темніші й холодніші. У поєднанні з активним навчанням, заняттями на гуртках та підготовкою до іспитів це може викликати втому й пригнічений настрій, особливо у підлітків. Проте канікули — це чудова нагода пригальмувати, відновити сили та подбати про себе. Дозвольте собі трохи сповільнитися й насолодитися моментом, приділивши увагу власному фізичному та емоційному стану. Ось декілька порад, як це зробити, від команди проєкту «Мирна школа». Дозвольте собі розслабитися та відкласти всі амбітні цілі до початку нового навчального року 😉

Дізнатися більше


🎄Свята — це час, коли хочеться наповнити домівку затишком і теплом. Водночас безпека має залишатися пріоритетом.

Памʼятайте, що в Україні діє заборона на використання піротехніки. Гучні звуки можуть лякати людей і тварин, які переживають жахи війни. Тому дбаймо одне про одного та створімо святкову атмосферу з турботою та любов’ю. Нехай свята будуть затишними й безпечними! ❤️

 

 

 

 

 

Дізнатися більше


Зимові канікули — це період, коли у дітей та підлітків/підліток стане чимало вільного часу для відпочинку та дозвілля. Багато хто проводить час за іграми, переглядом відео та спілкуванням в інтернеті. Проте, чи всі сайти, які відвідує дитина або підліток/підлітка безпечні? Як навчити кібербезпеці дітей та підлітків/підліток? І як зробити її/його перебування в інтернеті безпечнішим? 

Якщо вам потрібна консультація з приводу кібербезпеки, пишіть або телефонуйте на Національну гарячу лінію для дітей та молоді. Наші фахівці та фахівчині допоможуть вам у цьому питанні. Цю публікацію було створено за фінансової підтримки уряду Німеччини. Зміст матеріалу є виключно відповідальністю ГО «Ла Страда-Україна» та не обов’язково відображає точку зору партнерів.

Дізнатися більше


Ось-ось настане 2025 рік. Багато хто з нас полюбляє підбивати підсумки року, чи не так?Ми ж пропонуємо вам урізноманітнити завершення року, що минає, і підготували для вас під ялинку добірку психологічних вправ. Подякувати минулому року, поставити цілі на рік прийдешній, визначити свої потреби або ж мотивувати себе - усе це ви можете зробити разом із цією добірочкою від психологині, сімейної психотерапевтки Тетяни Костенко. Гортайте світлини та зберігайте допис собі, аби не загубити. А якщо бажаєте більше подібних матеріалів - завантажуйте «Психологічний рюкзачок».

Дізнатися більше



Безбарʼєрний доступ

Затверджено Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності закладів освіти.

Міністерство розвитку громад та територій України розробило та затвердило Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення.

 

Методичні рекомендації розроблено з метою надання методичної допомоги для власників (балансоутримувачів) будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти щодо створення в закладі освіти безперешкодного середовища, забезпечення рівних можливостей усіх учасників освітнього процесу та відвідувачів. 

 

Одним з пріоритетів державної політики з безбар’єрності є створення, забезпечення та підтримання відповідних умов для навчання в інклюзивних класах (групах), на робочому місці для працівників закладів освіти та для відвідувачів закладів освіти (зокрема, батьків). 

 

У посібнику визначено Першочергові заходи з облаштування доступності, серед яких – облаштування пішохідних доріжок до закладів освіти, місць для паркування, прилеглої території, пандусу, входів до будівлі, коридорів, приміщень та ліфтів, санітарно-гігієнічних приміщень.

 

Заклади освіти визначено одним з основних пріоритетів створення безбар’єрного простору у населених пунктах. 

 

Рекомендуємо ознайомитись з посібником!